• Bayi Pos Tahsilat Sistemi uluslararası güvenlik standardı olan sunucularda hizmet vermektedir. Bayi Pos Tahsilat Sistemi, kredi kartı veri güvenliği için 256 Bit SSL kullanılmakta, işlemler 3D secure güvenlik seviyesinde gerçekleştirilebilmektedir. Programların çalıştığı sunucular 3 katmanlı güvenlik duvarları ile korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır.

  3D SECURE NEDİR?

  İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan ödemelerin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği bu “güvenli sanal ödeme” çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmaktadır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan e-ödeme sistemlerinde yapılan online ödemeler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

  3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

  3D Secure sisteminde, kredi kartı ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibinin cep telefonuna işlem kodu gönderilir ve kart sahibinin kimliği doğrulanır. Böylelikle kartın kart sahibi haricinde yetkisiz ve kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması engellenmiş olur.

  3D SECURE NASIL İŞLER?

  Kart sahibinin cep telefonuna ödeme işlemi esnasında banka tarafında tek kullanımlık kod gönderilir, kart sahibi işlem kodunu girerek işleme devam eder. Kod, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

Bayi Pos Tahsilat Online Ödeme ve Tahsilat Sistemi