Bayi Pos Tahsilat - Sıkça Sorulan Sorular
 • Bayi POS Tahsilat Sistemi Nedir?

  Bayilerinizden, bayilerinizin alt bayilerinden, müşterilerinizden ödeme almanızı sağlayan online tahsilat yazılımıdır. Firmanız için özel olarak hazırlanmış ve firmanıza ait sanal pos sistemleri üzerinden 7/24 Kredi Kartı ile siteniz üzerinden ödeme almanızı sağlar. Tahsilatınızı hızlandırır ve kayıt altına alır. İstediğiniz zaman detaylı raporlar sunar.

 • Neden Bayi POS Tahsilat Sistemi Kullanmayalım?

  Önceleri, hatta günümüzde de halen, yaygın olan fiziksel POS cihazları kullanılmaktadır. Bayilik sistemi ile çalışan firmalar bayilerinden fiziksel POS cihazı ile tahsilat yapmaktadır. Bu durumda her bir bankanın POS makinesinin komisyon, işlem harcı vb maliyetlerinin takibi, iade işlemlerinin organizesi, sistemin çalışmama durumları, banka ile olan yazışmalar ve takip, raporlama ciddi iş yükü oluşturmaktadır. Bu iş yükünü minimize edip kullanımını kolay hale getirip bayilerin bu sistemi cep telefonları da dahil olmak üzere her zaman kullanabilip tahsilatların akış hızını artırma ihtiyacı Bayi POS Tahsilat Sistemi’nin kullanımını kaçınılmaz hale getirmiştir.

 • Bayi POS Tahsilat Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

  Bir çok bankanın POS işlemleri ile uğraşmayıp tek kaynaktan yönetim imkanı elde edilir. Tahsilatta Zaman kazandırır. Ölçülebilir raporlama sistem ile tahsilat takibini kolaylaştırır. Kendi POS cihazınız olarak da kullanabilir. Ekstradan “mail order” sistemi kurmanıza gerek yoktur. Tahsilat çeşitliliği sunar. İnternet bağlantısı olan her yerden zaman sınırlaması olmadan ulaşılabilir ve kullanılabilir. Firmaların batak oranlarını minimize eder. Pazarlamacılarınızın her ortamda ödeme almasını sağlar. Gelişmiş raporlama araçları sayesinde banka dökümlerinde boğulmadan detaylı raporlar alabilme fırsatı verir. Fisikzel POS cihazı ihtiyacını ortadan kaldırır. Taksitli ve/veya peşin ödeme alma ve ödeme yapma kolaylığı sunar. Alt bayileri üzerinden ödeme almalarına imkan sunar.

 • Bayi POS Tahsilat Sistemi Nasıl Çalışır? Kurulum ve İşleyiş Nasıl Olur?

  Firmanıza ait bir alan adı oluşturulur. Firmanıza ait mevcut alan adınız üzerinden işlem yapmak için "odeme.firmaadiniz.com", herhangi bir alan adınız yok ise yeni bir alan adı tahsisi yapılır. Alan adınızın yüksek güvenlik standartlarında barındırması sağlanır. Bayileriniz yada Alt bayileriniz kullanıcı adları ve şifreleri gibi bir çok güvenlik parametresiyle birlikte oluşturulur. Bayilerinize duyuru yapılır ve siteniz hizmete açılır. Sisteme giriş yapan bayi veya aboneniz, cari hesap hareketlerini detaylı olarak görüp, kredi kartları ile ister dövizle isterlerse TL olarak peşin ve/veya taksitli ödeme yapabilirler. Arzu ederlerse kendi müşterilerinden aldıkları ödemeleri sizde bulanan cari hesaplarına temlik edebilirler.

 • Bayi POS Tahsilat Sistemi’ni kullanmak için herhangi bir sisteme ihtiyaç var mı?

  Bayi POS Tahsilat Sistemi’ni kullanabilmek için, Masaüstü, cep telefonu, tablet, diz üstü bilgisayarlarda internete girebildiğiniz her ortamda, her zaman güvenli bir şekilde çalışır.

 • Bayi POS Tahsilat Sistemi’nin güvenliği nasıl sağlanır?

  Bayi POS Tahsilat Sistemi’nin güvenliği tüm dünyada güvenilirliği ispatlanmış, tüm yerel ve global bankaların alt yapılarında da kullanılan 256 Bit SSL Güvenlik sertifikalarıyla sağlanmaktadır.

 • Barındırma / hosting hizmetini nereden sağlayacağım?

  Bayi POS Tahsilat Sistemi olarak, barındırma/hosting hizmetini dünyanın en gelişmiş sunucuları olan ve yüksek güvenlik standartlarına sahip IBM sunucularında vermekteyiz. Bu durum gerek güvenlik gerek hızlı destek noktasında sektör standardı olup bu hizmetin olmazsa olmazıdır. Bu hizmetimiz ücretsiz olup, fiyata dahildir.

 • Bayi POS Tahsilat Sistemi’ni satın aldıktan sonra yardıma, desteğe ihtiyacım olursa ne yapmam gerekir?

  Satış sonrası destek tarafımızdan ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Panel üzerinden destek talebi açarak veya 0342 221 03 70 nolu destek telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • Bayi POS Tahsilat Sistemi güncellemesi nasıl yapılır?

  Sistemin yazılımsal ve güvenlik güncellemeleri tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

 • Sistem yedeklemesi kimin tarafından nasıl yapılmakta?

  Sistem yedeklemeleri firmamız tarafından düzenli aralıklarla yapılmaktadır.

 • Bayi Pos Tahsilat Sistemi hangi bankaların sanal posları ile entegre?

  Bayi Pos Tahsilat Sistemi Türkiye'de hizmet veren tüm bankaların Sanal Pos sistemleri ile entegre çalışmaktadır. Hizmet aldığınız bankaların tümünün Sanal Pos'u ile ödeme alabilirsiniz.

 • Bayi Pos Tahsilat sistemime nerelerden erişebilirim?

  Bayi Pos Tahsilat sisteminiz aktif edildikten sonra, cep telefonunuz veya masaüstü bilgisayar ile internet bağlantısı olan heryerden her zaman tahsilat yapabilirsiniz.

 • Bayi POS Tahsilat sistemini kullanmaya başlamak için ilk ne yapmalıyım?

  Bayi POS Tahsilat sistemini kullanmaya başlamak için öncelikle firmamız ile mutabık kalmalısınız. Daha sonra Sanal POS altyapısını kullanmak istediğiniz bankalar ile gerekli anlaşmaları yapmanız gerekmektedir. Bu anlaşmalar sonrasında firmamız bankalar ile sizin adınıza irtibata geçerek gerekli API bilgilerini almakta ve sistemi aktif hale getirmektedir.

 • Bayilerden veya müşterilerden online ödeme almam ve tahsilat yapmam ne kadar zamanda mümkün olur?

  Bayilerden veya müşterilerden online ödeme almanız ve tahsilat yapmaya başlamanız sistemin aktif edilmesi sonrası mümkün olur. Bu süre 1-2 iş günüdür.

 • Sistem üzerinden yaptığımız tahsilatları geri iade veya iptal edebilir miyim?

  Bayi POS Tahsilat sistemi üzerinden yaptığınız tahsilatları herhangi bir sebepten dolayı iptal edebilir veya iade edebilirsiniz. İptal ve iade işlemlerinde, güvenlik sebebi ile sistemde kayıtlı yönetici cep telefonundan SMS doğrulaması yapılması gerekmektedir.

Bayi Pos Tahsilat Online Ödeme ve Tahsilat Sistemi